برش لیزری چگونه کار می کند؟

برش لیزری یکی از چندین فرآیندی است که در سال های اخیر به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفته است. بسیاری از فرآیندهای مبتنی بر لیزر مزایا و کاربردهای مشابه دارند و از آنجایی که یک دستگاه لیزر می تواند فرآیندهای متعددی را انجام دهد، دانستن اینکه دقیقا کدام یک از روشها و یا فرآیندهای برش لیزری برای کسب و کار شما مناسب است.

برای روشن شدن این موضوع، در این مقاله به بررسی دقیق و گسترده ی این فرآیند از جمله طریقه ی کار کردن برش لیزری، انواع متفاوت برش لیزری، مزایای آن و این مهم که در چه مواردی مورد استفاده قرار میگیرد، خواهد پرداخت.

 

برش لیزری چیست؟

همانطور که از نام آن بر می آید، به فرآیند برش مواد مختلف از جمله فلز( که اساس کار صنایع فلزی فاپکو می باشد) با استفاده از اشعله ی  لیز می باشد. از لیز می توان برای برش دادن یک ورق فلزی به صورت ساده و یا پیاده سازی طرح های بسیار پیچیده استفاده کرد که پیاده سازی آن به سادگی با دریل های معمولی امکان پذیر نیست.

این فرآیند نیز شباهت زیادی به فرآیندهای دریل کاری و حکاکی دارد. فرآیندهای دریل کاری و حکاکی شامل ایجاد سوراخ در یک ماده یا تراشیدن سطح یک فلز یا ماده ی دیگری می باشد. این تراشیدن ها و یا سوراخ ها در اینجا به صورت برش در نظر گرفته می شود. همچنین ماشین برش لیزری علاوه بر قالبیت های خود، شامل انجام کارهای دریل و حکاکی نیز می باشد.

 

ماشین برش لیزری انواع متفاوتی از مواد با ضخامت های متفاوت را می تواند برش داده و طرح های جذاب و متنوعی را پیاده سازی کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ماشین برش فلزی، با دفتر صنایع فلزی فاپکو تماس بگیرید.

حق نشر این مقاله محفوظ است.